خودتان را در دل ها جا کنید

اگر میخواهید خودتان را در دل ها جا کنید

ترفند هایی برای اینکه خودتان را در دل ها جا کنید

برای اینکه خودتان را در دل ها جا کنید را در دل ها جا کنید و به سرعت دوستان زیادی پیدا کنید ترفندهایی را در این بخش از سایت گروه مدیر ذهن آماده کرده ایم که با هم به بررسی آنها میپردازیم.

شاید اگر از خود شما هم بپرسند که چطور آدمی در دل شما جا میشود و از او خوشتان می آید پاسخ به این سوال برایتان بسیار دشوار باشد. کمی اگر بین دوستانتان بگردید و کمی فکر کنید شاید چیزهای مشترک زیادی پیدا نکنید که بفهمید به واقع علت این امر چیست؟

اما محققان کمی دقیق تر نگاه کرده اند و به این موضوعات با دید کارشناسی نگاه کرده اند. دست یافته های آنان را در این مقاله در سایت گروه مدیر ذهن برایتان آماده کرده ایم تا شما هم بتوانید به راحتی و با چند ترفند ساده خودتان را در دل ها جا کنید .

راهکارها برای اینکه خودتان را در دل ها جا کنید

  1. از طرف مقابلتان تقلید کنید

یکی از مهم ترین موارد همین است که به آن اصطلاحا استراتژی آینه کردن (mirroring) میگویند. هر کسی هر ظاهر، شخصیت و رفتاری داشته باشد، مطمئنا همان چیزی است که با آن احساس خوبی دارد و از آن خوشش می آید. اگر شما بتوانید همه چیز را دقیقا مثل آن فرد تقلید کنید تا حد خیلی زیادی به موفقیت دست پیدا کرده اید. مواردی همچون حالات چهره، طرز نشستن، مدل صحبت کردن، ایستادن و …

  1. بیشتر در کنار آنها باشید

افراد معمولا از کسانی بیشتر خوششان می آید که آنها را بیشتر میبینند و میشناسند. در تحقیقات روانشناسی که انجام شده متوجه شدند که ما از افرادی که بیشتر و به تعداد دفعات بیشتری در جاهایی میبینیم بیشتر خوشمان می آید. حتی اگر با او برخوردی هم نداشته باشیم.

  1. از دیگران تعریف کنید

ذهن انسان به این صورت است که ویژگی هایی که شما در جمع برای تعریف از دوستانتان به کار میبرید به خود شما نسبت میدهند. به این پدیده اصطلاحا انتقال خود به خود میگویند.

نویسنده کتاب پروژه شادی، گرچن روبین این طور بیان میکند:

هر چیزی که شما درباره دیگران میگویید روی تصوری که دیگران از شما پیدا میکنند تاثیر میگذارد.

یعنی اگر فردی باشید که همیشه از دیگران تعریف های خوبی همچون مهربانی و دلسوزی را بکنید، تصور دیگران از شما هم فردی مهربان و دلسوز است.

  1. سعی کنید همیشه احساسات مثبتی از خود نشان دهید

احساسات مثبتی که شما از خود بروز میدهید موجب میشود که دیگران نیز تحت تاثیر این حالات قرار بگیرند و از شما خوششان بیاید و بتوانید خودتان را در دل ها جا کنید و علاقمندان زیادی پیدا کنید.

  1. با دیگران گرم و صمیمی برخورد کنید

نتایج تحقیقات نشان میدهد که رفتار دوستانه و صمیمی شما با دیگران موجب میشود که آنها به شما اعتماد کنند و به شما احترام بگذارند.

پیامبر اکرم میفرماید: وقتی دوستانتان را میبینید طوری با آنها رفتار کنید که گویی آنها را خیلی دوست دارید.

مقاله مرتبط: قانون جذب برای ازدواج

مقاله مرتبط: موفقیت در روابط

همین امر موجب افزایش صمیمیت بین شما و آنها خواهد شد.

  1. گاهی عیب های خود را آشکار کنید

طبق اثر سرریز، افراد شما را بعد از ارتکاب جرم بیشتر دوست خواهند داشت و بیشتر از شما خوششان می آید. اما این فقط در حالتی درست است که آنها برای شما احترام قائل باشند. یعنی موارد قبلی را به خوبی انجام داده باشید. در واقع اینکه شما آشکار کنید که آدم خوب و صمیمی و قابل احترامی هستید اما کاملا بی نقص نیستید این باعث می شود که آنها از شما خوششان بیاید و خودتان را در دل ها جا کنید هر چه بهتر و بیشتر.

  1. لبخند بزنید

تحقیقات نشان میدهد که افراد از کسی که لبخند به لب دارد بیشتر خوششان می آید. لبخند به لب داشتن باعث زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر شما میشود و آنها احساس صمیمیت بیشتری با شما خواهند کرد.

  1. رازی را بر ملا کنید

اگر شما در رابطه خود با طرف مقابل رازی را برملا کنید نسبت به اینکه حرف های معمولی و روزمره بزنید افراد بیشتر از شما خوششان می آید و احساس نزدیکی بیشتری با شما میکنند. در واقع اگر شما یک ساعت فرصت داشته باشید تا با طرف مقابلتان صحبت کنید و در این زمان اطلاعات شخصی تری را به او داده باشید او با شما احساس راحتی و صمیمیت بیشتری خواهد کرد و بیشتر از شما خوشش می آید.

  1. به او اطمینان خاطر بدهید که رازش را نگه میدارید

اگر آنها بدانند که شما رازدار خوبی هستید و برای حفظ راز او اهمیت زیادی قائل هستید به شما احساس بهتری پیدا خواهند کرد و بیشتر از شما خوششان می آید.

  1. شوخ طبع باشید

تحقیقات روانشناسی نشان داده است که مردم وقتی برای اولین بار کسی را میبینند، شوخی کردن مودبانه و داشتن روحیه طنز و سرگرم کننده میتواند باعث شود که آنها از شما خوششان بیاید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *