رفتارهایی که افراد با اعتماد به نفس بالا انجام نمیدهند

۱۳ رفتارهایی که افراد با اعتماد به نفس بالا انجام نمیدهند

رفتارهایی که افراد با اعتماد به نفس بالا انجام نمیدهند چیست؟

رفتارهایی که افراد با اعتماد به نفس بالا انجام نمیدهند موضوع مقاله امروز سایت گروه مدیر ذهن است. در واقع اعتماد به نفس نباید با خود شیفتگی اشتباه گرفته شود. در واقع افرادی که  برای افزایش اعتماد به نفس بالا تلاش کرده اند و از عزت نفس بالایی برخوردارند نیازی به توجه و تحسین دیگران ندارند. خودشیفته ها اما با نشان دادن خود و با به نمایش گذاشتن خود میخواهند تحسین و تایید دیگران را برانگیزانند. این دو با هم کاملا متفاوت هستند.

افرادی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند به این نیاز ندارند که دیگران آرامش و قدرت آنها را ببینند. آنها نیاز به تایید دیگران ندارند. چون کسی نیازمند تایید است که هنوز خودش به داشته هایش اعتماد کافی را ندارد.

 1. افراد با اعتماد به نفس بالا درگیر خودگویی های منفی نمیشوند. قدرت کلام بسیار زیاد است و با خودگویی های منفی اتفاقی که می افتد از میزان اعتماد به نفس کاسته میشود. پس انسانهای با اعتماد به نفس بالا این خودگویی ها را در خود از بین میبرند.
 2. افراد با اعتماد به نفس بالا به حرف هایی که دیگران میزنند چندان اهمیت نمیدهند و اگر برایشان قدرت دهنده و دارای منفعتی نباشد آن را مهم تلقی نکرده و سعی میکنند که زندگی آنها را تحت الشعاع قرار ندهد.
 3. آنها کمتر تلویزیون نگاه میکنند و زمان خود را با موضوعاتی از این دست تلف نمیکنند. آنها برای زمان خود اهمیت قائل اند و از آن به خوبی استفاده میکنند.
 4. از دیگر رفتارهایی که افراد با اعتماد به نفس بالا انجام نمیدهند

  این است که آنها مانند اغلب مردم به کاستی ها و عیوب خود توجه نمیکنند بلکه به نکاتی توجه میکنند که به آنها قدرت و فرصت رشد میدهد.

 5. آنها در زمان حال زندگی میکنند. فکر کردن به خاطرات گذشته و ناراحت شدن به خاطر آنها و یا با نگرانی فکر کردن به آینده میتواند شما را از زندگی در زمان حال و تلاش بازدارد. از رفتارهایی که رفتارهایی که افراد با اعتماد به نفس بالا انجام نمیدهند همین نکته است.
 6. این افراد اول نظرات دیگران را نمیپرسند و بعد نظر خود را متاثر از نظر دیگران و بر طبق و موافق آنها بگویند. بلکه آنها آزادانه نظرات خود را در هر شرایطی با قدرت بیان میکنند و از تفاوت عقیده ها نمیترسند.
 7. آنها به جای آنکه به جزییات ریز که شاید اهمیت چندانی نداشته باشید به کلیات توجه میکنند. برنامه طولانی مدت خود را به صورت کلی میچینند و چشم انداز کلی از آن دارند.
 8. آنها تلاش میکنند که تمرکز خود را روی موضوعات کوچک و کم اهمیت نگذارند و به موضوعات کم اهمیت زیاد توجه نکنند تا آنها را از رسیدن به موفقیت بازدارد.
 9. آنها خود را با دیگران مقایسه نمیکنند. هم زمان خود را اینگونه از دست میدهند. و هم انجام این کار میتواند باعث این شود که آنها اعتماد به نفس خود را از دست داده و خود را لایق ندانند.
 10. آنها خود نمایی نمیکنند. این افراد به دلیل عزت نفس بالای خود نیازی به تایید دیگران ندارند و نیازی ندارند که دیده شوند تا مورد تایید قرار بگیرند. افراد با اعتماد به نفس بالا خودشان، خودشان را تایید میکنند و به خود اعتماد دارند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *