8 راه رسیدن به موفقیت

۸ راه رسیدن به موفقیت

۸ راه رسیدن به موفقیت کدام است؟

چرا برخی افراد اینقدر موفق هستند؟ آیا این به خاطر استعداد ها و توانایی های آنهاست؟ آیا این به خاطر هوش سرشار آنهاست؟ آیا این به خاطر خوش شانسی آنهاست؟ ریچارد سنت جان تحلیلگر و سخنران با تلاش چند ساله و تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده از مصاحبات زیاد با افراد موفق توانسته است ۸ راه رسیدن به موفقیت را پیدا کند.

چند سال قبل ریچارد سنت جان روزی سوار بر هواپیما برای یک سخنرانی می رفته است که دختر نوجوانی که به نظر می رسید که از خانواده فقیری بود از او پرسید که “چه چیزی باعث موفقیت می شود؟” ریچارد دچار احساس بدی شد چون احساس می کرد که نمی تواند پاسخ دخترک را به خوبی بدهد. از هواپیما پیاده می شود و تمام مدت به این فکر می کند که پاسخ به این سوال ساده چیست؟ وقتی برای سخنرانی وارد تد می شود ناخودآگاه با خودش می گوید خدای من، من اکنون در میان صدها انسان موفق قرار گرفته ام، چرا از آنها نپرسم که راه رسیدن به موفقیت چیست؟ او سپس طی ۵۰۰ مصاحبه ای که با افراد موفق زیادی انجام داد، راههای رسیدن به موفقیت افراد موفق و ثروتمند را کشف کرد که در اینجا ۸ راه رسیدن به موفقیت او ر با هم مطالعه می کنیم.

۸ راه رسیدن به موفقیت از زبان ریچارد سنت جان

  1. شور و اشتیاق سوزان

اولین موردی که افراد موفق، آن را دلیل موفقیت خود می دانند شور و اشتیاق برای انجام آن کار است. آنها می گویند که خودشان حاضرند به شخصی بابت کاری که خود انجام می دهند، پول پرداخت کنند. عشق انسان را هدایت می کند و اگر با علاقه و اشتیاق کاری را انجام دهید، پول به همراه آن می آید. پس برای پول کار نکنید بلکه برای عشق و علاقه کار کنید تا جهان ثروت های عظیم خود را به شما نزدیک تر کند.

  1. سخت کوشی

افراد موفق بر این باور بودند که رسیدن به موفقیت ساده نیست و نیاز به کار زیاد و سخت کوشی دارد. در عین حال این سخت کوشی لذت بخش هم هست زیرا که کار مورد علاقه آنهاست و اشتیاق سوزانی برای انجام آن دارند.

  1. به کارتان به دید یک تفریح نگاه کنید

افراد موفق کار را به صورت تفریحی می بینند که هر روز آن را انجام می دهند و به زبانی دیگر به کارشان معتاد شده اند و نمی توانند یک روز را بدون کار سر کنند. آنها عقیده دارند که برای موفقیت باید وارد کار مورد علاقه خود بشوی، تمرین کنی، خاک بخوری و کم کم در آن قدرتمند شوی و حرفی برای گفتن داشته باشی. هیچ انسان موفقی یک شبه به موفقیت عظیم نرسیده است و هیچ سحر و شعبده بازی در کار نبوده است و همه اش یک چیز است: تلاش و کوشش

  1. تمرکز

یکی دیگر از ۸ راه رسیدن به موفقیت تمرکز روی هدف است. با تمرکز روی هدف و یادآوری هر روزه آن اشتیاق زیاد برای کار و تلاش پیدا می کنید و به این زودی ها خسته نمی شوید و جا نخواهید زد.

  1. خودتان را به سوی هدف هل دهید

افراد موفق و ثروتمند که با تلاش به موفقیت رسیده اند می گویند که باید خود را از نظر جسمی و ذهنی به سوی هدف هل بدهید. باید از خجالت و شک نسبت به خود و هدف خود دست بردارید و خود را به سوی هدف هل بدهید.

گلدن هاوی می گفت من همیشه به خود شک داشتم که شاید من به اندازه کافی باهوش نیستم یا به اندازه کافی خوب نیستم. اصلا فکرش را هم نمی کردم که توانایی این را داشته باشم که موفق شوم. البته این خیلی آسان نیست که همیشه بتوانیم خودمان را هل بدهیم و این دلیل وجود مادران است. آنها همیشه ما را هل می دهند و به ما اعتماد به نفس و اعتماد به توانایی ها و هوش خود را می دهند. آنها ما را به سوی هدف هل می دهند. فرانک گری می گفت که همیشه مادرش او را هل می داد.

  1. خدمت رسانی

نکته بعدی خدمت است. حتی اگر به این فکر می کنید که شما نمی توانید به خود خدمت کنید، به دیگران که می توانید! شما با کمک کردن و خدمت رسانی با اشتیاق به مردم می توانید به سرعت ثروتمند شوید.

  1. ایده یابی

ایده یابی کنید و به ایده های خود عمل کنید. بیل گیتس می گفت من یک ایده دارم و آن راه اندازی اولین شرکت نرم افزاری میکرو کامپیوتری است. این ایده بسیار خوبی است و سحر و جادوی خاصی برای رسیدن به آن نیاز ندارد. بلکه تنها نیاز به انجام کارهای بسیار ساده ای دارد و من می توانم برای شما شواهد زیادی بیاورم که این کار واقعاً امکان پذیر است.

  1. پافشاری

پافشاری کنید. افراد موفق برای رسیدن به موفقیت پافشاری می کنند. جو کراس می گوید: ” پافشاری اولین نکته برای رسیدن به موفقیت است”. پافشاری و مقاومت می تواند شما را از میان شکست ها به موفقیت برساند. باید در مقابل چیزهای کوچک و بزرگ مقاومت کنید.و به خواسته تان پافشاری کنید. البته این به معنای نقد، رد، تشکر ها و پافشاری است.

به ریچارد سنت اعتماد کنید. این ۸ راه رسیدن به موفقیت را تضمین می کند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *